Bez názvu-1.jpg
Nail Studio Elegance

Jak vybrat nehtové studio

Jak si vybrat kvalitní nehtové studio a manikérku?. Tento průvodce může být použit na zjištění, jestli Váš salón poskytuje nejenom pěkně upravené nehty, ale i bezpečný a příjemný zážitek.

Vládne ve studiu a na jednotlivých pracovních stolech čistota?

Zachází manikérka s přístroji podle hygienických pravidel? Předtím než Vás manikérka začne obsluhovat, měla by  použít desinfekci na ruce. Ručník na stole by měl být po každém klientovi vyměněn, stůl i nástroje vydesinfikovány.

Všechno nářadí určené k jednorázovému užití by mělo být vyhozeno a úplně nové vybráno a připraveno pro Vaši obsluhu. Nebojte se zeptat Vaší manikérky, jak byly přístroje očištěny a jaké způsoby čištění byly použity.

Co je zahrnuto v ceně služby?

Mnoho salónů poskytuje ceny za all-inclusive služby; některé účtují dle položek ceníku. Ujistěte se, jaký typ služby je poskytován za účtovanou cenu. Například – je lakování účtováno zvlášť, je vrchní vrstva laku nebo rychleschnoucí lak účtován zvlášť? Zdobení nehtů se dělí na mnoho rozličných způsobů a metod a ceny se mohou lišit. Nebude „trapné“, když se zeptáte na cenu.Naopak-považuji to za samozřejmé.

Vysvětlila Vám manikérka obsah služby, zeptala se Vás co potřebujete a informovala Vás o potřebné domácí péči?

Existuje tolik vylepšení v oboru umělých nehtů, že manikérka Vám může udělat přirozeně vypadající umělé nehty, ale ani ty nejsou vhodné pro každého. Vaše manikérka by se Vás měla zeptat na Vaše potřeby a vysvětlit Vám domácí péči, kterou byste měli dodržovat mezi návštěvami studia. Taktéž byste ji měla informovat o případných zdravotních problémech, které mohou bránit použití určitých nehtových produktů. Také Vaše práce může ovlivnit výběr materiálu,který bude použit.

Je v nehtovém studiu zápach?

S některými produkty pro umělé nehty je spojen i silný pach, ale jeho vdechování během procedury neznamená pro zákazníky žádné nebezpečí. Přesto ale silný pach může znamenat nedostatečné odvětrávání studia. Poptejte se Vaší manikérky nebo majitele salónu po jeho příčinách.

Má manikérka a salón licenci k provozu?Osvědčení o rekvalifikaci?A jiné nezbytné dokumenty?

Zákony ČR vyžadují licenci pro provoz a vykonávání služeb manikérky.Živnostenský list , osvědčení o rekvalifikaci a provozní řád-potvrzený hygienickou stanicí,by měl být samozřejmostí.U mne ve studiu je vše na viditelném místě.

Jaké produkty využívají ve studiu?

Většina studií používá produkty určené výhradně pro profesionály a Vaše manikérka by měla být schopna vysvětlit Vám, jaké výrobky používá a proč.

Dát přednost profesionální manikérce, nebo laikovi s poloviční cenou?

Poslední dobou začíná mnoho laiků „dělat“ nehty doma a za poloviční cenu.S názorem,že dělat nehty je jednoduché.Mnoho z nich bohužel nemá ani osvědčení o rekvalifikaci.Proč by se ale měli učit zrovna na Vás? V rekvalifikačních kurzech  se neučí jen samotná modeláž nehtů,ale také hygienické návyky,zdravověda.Desinfekce rukou,desinfekce nehtů i nástrojů a spousta jiného.Marketing,psychologie klienta,ekonomika provozu.A také správné postupy a technologie.Neodbornou  prací se na Vašich nehtech a rukou mohou vytvořit plísně o nemocech z nevyčištěných nástrojů ani nemluvě. I mistr tesař se někdy utne-školený z nebe nespadl…něco na tom bude,ale proč dát všanc zrovna své ruce?

 

Budu se těšit na Vaši návštěvu v mém studiu a budete-li mít jakékoli dotazy,otázky..jsem tu pro Vás!!!

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one